ribbon

Барса“ за пети път смаза “Реал” с 5:0

Публикувано в: Светът;
От: pointburgas

“Барселона” смаза и унизи с 5:0 “Реал” – Мадрид в 209-ото издание на Ел Класико – среща от 13-ия кръг на Примера.

Чави (10), Педро (18), Вийя (55 и 58) и Хефрен (90) материализираха тоталното каталунско надмощие, възхитило над половин милиард зрители по света.

Лео Меси не реализира гол, но даде две асистенции и донесе блясъка на сблъсъка. Кристиано Роналдо пък изпъкна само с гневна реакция срещу Гуардиола. Победата изкачи каталунците на върха, с две точки пред Кралския клуб.

Така Джосеп Гуардиола вече има пет победи от пет мача срещу Реал Мадрид и обща голова разлика 16:2.

За пети път в историята на “Ел Класико” в испанското първенство Барселона побеждава Реал (Мадрид) с 5:0. Първият успех на каталунците над “белите” с този резултат е през далечната 1935 година. Десет години по-късно Барса пак бие столичани с 5:0, а през 1974 година го прави отново, при това като гост. През 1994 година, когато част от състава на каталунците е българската футболна легенда Христо Стоичков, Барселона печели за четвърти път с 5:0 – на “Камп Ноу”.