ribbon

Акулите взеха точка след голово шоу

Публикувано в: Бургас;
От: pointburgas

Отборът на „Черноморец-Бургас“ завърши 3:3 срещу тима на „Черно море“ в голов спектакъл на бургаския стадион „Лазур“. Срещата започна отлично за бургазлии, след като още в 8-та минута получиха шанс да изпълнят дузпа. Исуф Уатара беше фаулиран в наказателното поле, а Лъчезар Балтанов реализира от бялата точка за 1:0.

Десетина минути по-късно „акулите“ загубиха един от най-активните на терена. Уатара получи контузия и беше принудително заменен от Цветомир Цонков. Това даде отражение в играта на бургазлии и в 25-та минута резултатът беше изравнен от Росен Колев. Така завърши първата част.
Второто полувреме започна сравнително спокойно, не предвещавайки головото шоу, което настана малко по-късно. В 64-та минута гостите успяха да поведат след гол на Кристиан Идалго. Само 2 минути по-късно „акулите“ изравниха след страхотен гол на Лорис Арно. Няколко минути по-късно бургазлии направиха пълен обрат и поведоха. Определено играчът на мача Лъчезар Балтанов отбеляза своето второ попадение, след асистенция на Цонков. Бургазлии владееха контрола на двубоя до последната минута, когато след груба грешка в защитата, гостите успяха да стигнат до точката. Георги Божилов беше точен за моряците, правейки резултата 3:3.
С актив от 34 точки „акулите“ продължават да заемат 6-то място във временното класиране. В следващия кръг момчетата на Димитър Димитров гостуват на „Ботев“ Враца. Срещата е на 20-ти април /събота/ от 17:00 часа.