ribbon

Невръстен пилот сензационно победи на картинг писта “Слъчев бряг”

Публикувано в: Бургас;
От: pointburgas

Единадесетгодишният Николай Ненов сензационно победи в Четвъртия кръг на любителското състезание на картинг писта “Слънчев бряг”. Ð’ клас “Свободен” малчуганът остави зад гърба си десетима по-възрастни състезатели, сред които и победители от предишните три кръга на надпреварата.

Николай Ненов от Автомобилен спортен клуб “Меркурий рейсинг” – Бургас показа сериозни умения, усвоени от треньора Дамян Ковачев. След него на почетната стълбичка останаха Тодор Тодоров и Иван Димитров от АСК “Меркурий рейсинг”.

Ð’ “Детско-Юношески” клас участие взеха 6 деца на възраст 6-11 години, сред които две момичета. Малките състезатели премериха сили в два последователни манша от по 10 обиколки.

Класиране:

1-во място Ангел Терзиев

2-ро място Полина Терзиева

3-то място Нели Баранова

АСК “Меркурий Рейсинг” има за цел да развие картинг спорта в град Бургас и да допринесе за изграждане  среда  за развитие на младите.  Редовното  провеждане на любителски състезания,  както и интереса  към този особен спорт подпомагат  реализирането му.  За момента  са определени  10  кръга  на Любителското състезание,  като с  четвърти кръг изпратихме 2011г. . Следващият кръг е на 7.01.2011г. отново на писта  „Слънчев Бряг”.