Любителите на картинга се състезаваха край Слънчев бряг

Клуб "Меркурий Рейсинг" с амбиция да възстанови този спорт в Бургас

Публикувано в: Бургас;
От: pointburgas

Студеното време не спря ентусиастите от Бургас, Сливен, Несебър и Поморие да премерят сили във Втория кръг на Любителското състезание по картинг на писта Слънчев Бряг. 22-мата състезатели бяха разпределени в четири групи, като всяка група проведе по три манша от по 10 обиколки.

Без инциденти, но с много наказателни точки, оспорвани маневри и съдийска помощ в тройното-финално класиране Радко Петров – член на VROMOS Racing зае първо място, на втора позиция остана Станислав Сиромахов – член на Автомобилен спортен клуб “Меркурий Рейсинг”- Бургас, а трети се нареди Наско Терзиев от Клуб “Мотоспорт Несебър”.

Този път организаторите – Автомобилен спортен клуб “Меркурий Рейсинг” и “Мотоспорт Несебър” организираха детско-юношеско състезание за лица до 18 години. Ð’ него участие взеха 6 деца на възраст от 6 до 11 години, сред които четири момчета и две момичета. Ð’ една група малките състезатели изпълниха два манша по 8 обиколки – първото място взе Иван Гайтанов, Второ място отиде при Николай Ненов (който участва и в Състезанието на големите), а на трето място се класира Полина Терзиева.

Като главен инициатор Мари Стоянова напомни, че Автомобилен спортен клуб “Меркурий Рейсинг” се заема с развитието на картинг-дейността в Бургаска област, за да възстанови традицията, създадена преди много години от Пионерския дом, и днес Бургас вече има клуб по картинг.

За желаещите да участват в любителските състезания тепърва предстоят още 8 кръга. Следващата дата е 03.12.2012г. отново на писта Слънчев Бряг.