15

мар

ribbon

Филмфестът в Бургас отново вдигна платна

Публикувано в: Култура; (8) прочитания
От: pointburgas

С пълнометражния документален филм на режисьора Любомир Младенов „Витоша“ започна Единадесетото издание на кинофестивала „София филм фест на брега 2013“. По традиция преди официалното откриване Бургаският духов оркестър изнесе със свои изпълнения своеобразна увертюра към празника на Седмото изкуство.

Тази година изданието е в памет на Йорданка Ингилизова – създател на фестивала за Бургас. Делото й продължават двете й дъщери, като Александра е и член на бургаското жури, което се оглавява от Христо Димитров – Хиндо, а Кристина ръководи комисията, която обобщава мнението на зрителите.

„София филм фест на брега“ ще продължи до 22 март с богата програма от филми показвани на кинофестивала в Кан и Берлинаре.На финала на фестивала ще бъдат връчени две награди „Сребриста чайка“ – за най-добър филм, според журито и според класацията на публиката. Зрителите ще могат да гласуват след всяка прожекция.
Билети за кино събитието могат да бъдат закупени от касата на театъра, като редовната им цена е 7 лв., 5 лв. за ученици, студенти и пенсионери. Предлагат се също абонаментни карти за цялата програма на фестивала.

ПРОГРАМА

14 март, четвъртък
19 часа, откриване
Витоша (България) на Любомир Младенов, 75 ‘

15 март, петък
16 часа Повече от мед (Швейцария-Германия-Австрия) на Маркус Имхоф, 91`
18 часа Смърт на човек от Балканите (Сърбия) на Мирослав Момчилович, 80 `
20 часа Табу (Португалия) на Мигел Гомеш, 118’ (вход свободен)

16 март, събота
16 часа Бейбифон (Норвегия) на Пол Шлетауне, 96’
18 часа Снежанка (Испания-Франция) на Пабло Бергер, 104 ‘
20 часа Любов (Франция-Австрия-Германия) на Михаел Ханеке, 127

17 март, неделя
16 часа В къщата (Франция) на Франсоа Озон,105`
18 часа Джулай (България) на Кирил Станков, 91 ‘
20 часа Ловът (Дания) на Томас Винтерберг, 115’

18 март, понеделник
17 часа Български късометражни филми от конкурсната програма
18 часа Хичкок (САЩ) на Саша Джервази, 98’
20 часа Ангелският дял (Великобритания-Франция-Белгия-Италия) на Кен Лоуч, 106 ‘

19 март, вторник
17 часа Български късометражни филми от конкурсната програма
18 часа Чистилище (Турция) на Йешим Устаоглу, 104 ‘
20 часа Кралски афери (Дания-Чехия-Швеция-Германия) на Николай Аркел, 137

20 март, сряда
17 часа Български късометражни филми от конкурсната програма
18 часа Хана Аренд (Германия-Люксембург-Франция) на Маргарете фон Трота, 113’
20 часа Отвъд хълмовете (Румъния-Франция-Белгия) на Кристиан Мунджиу, 150’

21 март, четвъртък
17 часа Български късометражни филми от конкурсната програма
18 часа Епизод от живота на събирача на желязо (Босна и Херцеговина, Франция, Словения) на Данис Танович, 75`
20 часа Вик и Фло видяха мечка (Франция) на Дени Коте, 95 `

22 март, петък
17 часа Пети сезон (Белгия-Холандия-Франция) на Петер Бросенс, Джесика Уудъурт, 93`
19 часа, закриване
Трябва ти единствено любов (Дания-Швеция-Италия-Франция-Германия) на Сузане Биер, 116’


Подобни публикации
    няма намерени